strana:  1
seřadit od:  nejnovějších  nejstarších
Má příroda smysl pro humor, nebo pro tradice?
Napsat Váš názor:
otevřít
Karel   15.4.2015 - 21:13:41
Ještě jedna vzpomínka:
https://www.youtube.com/watch?v=xdRgv7kFS1g
Člověk vlastně jen žasne nad geniální nadčasovostí a pravdivostí…
Karel   15.4.2015 - 21:05:51     odpověď pro: ivo miro   15.4.2015 - 10:16:00
Jo, jo Karel Kryl to se svojí písní neznámého vojína, kterou již v rádiu asi nikdy neuslyšíme, stejně, jako za bolševika, trefil přesně do černého:
https://www.youtube.com/watch?v=JYcDjz3MJ0E

Ještě by mohl být věnec pro neznámého civilistu. Kurva, těch by bylo…
Ovšem nejlepší a nejpřínosnější, aby nemusely být věnce pro neznámé vojíny a civilisty, by byl kriminál (nejlépe doživotní) pro známé politiky, kteří války vyvolávají, jako infuzi pro skomírající nadnárodní kapitál.
ivo miro   15.4.2015 - 10:16:00
Ahoj Charlie, příroda má nejen smysl pro humor, ale ona si také ráda s lidstvem hraje. Princip, že lidé a jejich vrcholoví manažeři, kteří je stále více ovládají v novodobém světovém otrokářství, mají přírodu a dění na planetě takříkajíc v kapse, je obrovský omyl především těch stále více se fašizujících vůdců světa. Vesmír a planeta Země, na které jsme jen dočasnými a velmi nevděčnými hosty, s nimi a s celým lidstvem může kdykoliv zamést takovým způsobem, že po lidstvu nezbude ani ta pobořená Socha Svobody z filmu Planeta opic. Apropós: k tomuto článku, který považuji za opět velmi zdařilý, opentlený inteligentní ironií a jemným humorem... Zaujal mě akt "kladení věnce na hrob neznámého vojína". Tento akt, který používají vládci světa k uctění čehosi, se stal v novodobých dějinách hitem. Idioti, kterým se říká třeba předsedové vlád nebo prezidenti, kladou věnce... Já bych to vrcholové idiotství inovoval. Nedávno na českém proamerickém internetovém mainstreamu vypustili "důkazní článek", že holčička z Donbasu, která byla zabita při útoku Ukrajinské armády, vlastně neexistuje a že se k tomu separatističtí novorossijští teroristé, vzbouřenci, samozvanci a zrádcové přiznali a že k této "ohavné" propagandě byli donuceni (ovšem neví se kým). A tak mě napadlo, že, když se kladou věnce neexistujícímu padlému vojínovi (protože neznámý vojín přece neexistuje a všichni padlí známí vojínové jsou vesměs vrcholovým politikům ukradeni), pak by se mohly klást věnce za neznámou holčičku. Každému prezidentovi doporučuji, aby od nynějška kladl dva věnce: Za neznámého vojína a za neznámou holčičku. Nebo tři: ještě za neznámého mimozemšťana.
copyright  ©  Karel Jíra 2014Google+